BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ
Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu

 

Etkinlik Arşivi

 

 • MEYOK (Meslek Yüksekokulları Koordinatörlüğü) toplantımız 10.01.2023 tarihinde sektör temsilcilerimiz, program başkanlarımız, mezunlarımız ve devam eden öğrencilerimizin de katılımıyla yüksekokul müdürümüz Prof. Dr. Erdem Kırkbeşoğlu'nun başkanlığında gerçekleştirilmiştir.

              

 • Çocuk Gelişimi Programımızda yer alan Topluma Hizmet Uygulamaları dersi, uygulama öğrencilerine, toplumsal sorumluluk bilincini kuramsal ve uygulamalı olarak kazandırma ve uygulama esnasında işbirliği, dayanışma, etkili iletişim ve öz değerlendirme becerilerini geliştirmeyi amaçlayan, toplumun güncel sorunlarını belirleme ve çözüm üretmeye yönelik projelerin hazırlandığı, sosyal sorumluluk çerçevesinde çeşitli projelerde gönüllü olarak yer aldığı, topluma hizmet çalışmalarının okullarda uygulanmasına yönelik temel bilgi ve becerilerin kazandırılmasını hedefleyen bir derstir. Bu ders kapsamında proje danışmanları rehberliğinde uygulama öğrencileri tarafından yapılan araştırmalar sonucunda toplumun ihtiyaçlarına yönelik 2021-2022 Güz yarıyılında dört adet sosyal sorumluluk projesi geliştirilmiş ve uygulamaya konulmuştur. Proje kitapçığı ve detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

              

               

 • Yüksekokul Danışma Kurulu toplantımız 3 Aralık 2021 de okul müdürümüz, müdür yardımcılarımız, program başkanlarımız, sektör temsilcilerimiz, mezunlarımız ve devam eden öğrencilerimizin katılımıyla gerçekleştirildi.

              

 • Başkent Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Programı 22 Kasım 2019 tarihinde Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Haktan Demircioğlu tarafından "Aile Eğitimi ve Rehberliğinde Transaksiyonel Analiz" konulu semineri gerçekleştirmiştir.

                      

                

 • 23.Ekim.2019 tarihinde Başkent Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Aşçılık Programı tarafından "Yıldızlı Otellerin Mutfak Sırları" adlı bir Panel düzenlenmiştir. Paneli onurlandıran şefler: Moderatör Executive Chef Mehmet Ali Menemen (Holiday Inn Otel), Executive Chef Rafet İnce (Wyndham Grand Kalamış Hotel-The Taste), Executive Chef Ömer Afacan (Mövenpick Otel), Executive Chef Turgay Arslan (Büyük Ankara Oteli), Head Chef Taner Özkan (JW Marriott Hotel). Panel sonunda okul müdürümüz Prof.Dr. Nazmiye Erdoğan tarafından şeflerimize plaket verilmiştir.

            ?    

 • Aşçılar Derneğinin, 13-14 Nisan 2019 tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlediği Uluslararası İstanbul Culinary Cup Yemek Yarışmasında Başkent Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Aşçılık Programı öğrencilerinden Begüm Kırma Deniz Ürünleri Kategorisinde 1., Ayşenur Kurtar Osmanlı Saray Mutfağı Kategorisinde 2. Olmuştur. Restoran ve Otel Şeflerinin yarıştığı Star Chefs Team'de Ayşenur Kurtar, Begüm Kırma, Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğrencileri Sena Üzülmez ve Mert Batın Koç ekip olarak 3. olmuştur. Grand Prix Üniversitelerarası yarışmada Begüm Kırma, Ayşenur Kurtar, Sena Üzülmez ekip olarak 2. olmuştur.

               

                 

 • MEYOK toplantısı sektör temsilcileri, mezunlar, yüksekokul müdürümüz, müdür yardımcılarımız ve program başkanlarımızın katılımıyla 21 Aralık 2018 tarihinde yapıldı.

                   

              

 • Adalet Programı öğrencilerimiz 05 Aralık 2018 tarihinde "Cezaevi Yönetimi ve İnfaz" dersi kapsamında öğretmenleri Olgun Altundaş ile birlikte  Sincan Kadın Kapalı Cezaevini ziyaret etmişlerdir.

                            

 • 2018-2019 Akademik Yılı ORY101 Üniversite Hayatına Giriş dersi 26 Eylül 2018 tarihinde gerçekleşti. Yüksekokul Müdürümüz Prof. Dr. Nazmiye Erdoğan ve Program Başkanlarımız öğrencilerimizi programlar hakkında bilgilendirdiler.

              

              

             

 • 2016-2017 akademik yılı bahar döneminde genel not ortalamaları 3.00 ve üzerinde olan öğrencilerimizin "Yüksek Onur" ve "Onur" belgeleri 23 Kasım 2017 Perşembe günü saat 12.00 de Avni Akyol Konferans Salonunda takdim edildi. 

  

            

 • 18 Mayıs 2017 de 2016-2017 akademik yılı güz döneminde Onur ve Yüksek Onur derecelerini elde eden öğrencilerimize başarı belgeleri verildi.

           

 • II.Yeşil Kampus Etkinlikleri çerçevesinde "Çevre ve Enerji" konulu kamu spotu yarışmasında dereceye giren öğrencilerimize 10 Mayıs 2017 de düzenlenen törende ödülleri verildi. Tören sonrasında "Atıklar Çiçek Açıyor" sergisinin açılışı yapıldı.         

              

 • 25 Nisan 2017 tarihinde İletişim Fakültesi Stüdyosunda gerçekleştirilen "Kariyer Yolculuğum" toplantısında mezunlarımız öğrencilerimizle kariyer deneyimlerini paylaştılar, soruları yanıtladılar. Toplantı Müdür Yardımcımız Yrd. Doç. Dr. Tulga Albustanlıoğlu'nun moderatörlüğünde gerçekleşti. 

               

           

 • Müdür yardımcımız ve Turizm ve Seyahat Hizmetleri Programı Başkanı Yrd. Doç. Dr. Tulga Albustanlıoğlu Turizm Haftası etkinlikleri çerçevesinde 18 Nisan 2017 tarihinde  Özel TURSAB Ankara Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesinde öğrencilere "Otel İşletmeciliği ve Yöneticiliği " konulu bir seminer vermiştir.

            

 • Başkent Üniversitesi Tanıtım Koordinatörlüğü (BÜTAN) tarafından gerçekleştirilen tanıtım etkinliklerinde Yüksekokulumuzu müdür yardımcımız Yrd. Doç. Dr. Tulga Albustanlıoğlu temsil etmektedir. Ekkinliklerin ilki 17 Mart 2017 tarihinde Başkent Üniversitesi Ayşeabla Kolejinde gerçekleştirilmiştir. 29 Mart 2017 tarihinde Etimesgut Kaymakamlığı tarafından Ankaradaki liselere yönelik bir tanıtım fuarı düzenlenmiştir. 31 Mart 2017 tarihinde ise Adana'da bulunan Başkent Üniversitesi Okulları Lise öğrencilerine tanıtım yapılmıştır.

                   

             

 • Kültür ve Turizm Bakanlığının katkılarıyla düzenlenen TravelExpo Ankara 2017, ATO Congresium'da açıldı. Bu etkinliğe üniversitemiz adına katılan hocamız Yrd. Doç. Dr. Tulga Albustanlıoğlu 24 Mart 2017 de "Anadolu'nun İlkleri" konulu bir konferans verdi.

             

 • Güzel Sanatlar Fakültesi ile Yüksekokulumuz Aşçılık Programının kullanımı için yapılan Thermopolium Gastronomi ve Mutfak Sanatları Uygulama Atölyesinin açılış töreni 22 Şubat 2017 tarihinde yapıldı. Açılış dolayısıyla verilen kokteylde sayın rektörümüz aşçı önlüğü ve şapkası giydi. 

             

 • "Başkent'te Sonbahar Renkleri" adlı öğrenci sergimiz 26 Aralık 2016 saat 14.00'de açıldı. 

             
 

                       

 • Sektör temsilcileri ve Yüksekokul mezunlarımızla yılda bir kez gerçekleştirdiğimiz MEYOK toplantısı 23.12.2016 tarihinde yapıldı. 

       

                

 • 2015-2016 Bahar Yarıyılı Başarı Belgelerinin takdim töreni 16 Aralık 2016 tarihinde yapıldı.

           

 • 1.Yeşil Kampus Kamu Spotu Yarışmasının ödül töreni kurucu rektörümüz, rektörümüz ve yüksekokul müdürümüzün katılımıyla 18 Mayıs 2016 tarihinde yapıldı. Kurucu Rektörümüz Prof.Dr. Mehmet Haberal'a, Rektörümüz Prof. Dr. Ali Haberal ve yüksekokul müdürümüz Prof. Dr. Nazmiye Erdoğan tarafından "Yeşil Kampus Onur Plaketi" takdim edildi.

           

          Öğrencilerimizin hazırladığı "Benim Ağacım" konulu çevre filmi:  https://youtu.be/CkkWpwVEOrg

           

          Birincilik ödülü alan kamu spotu   : https://youtu.be/b02-sLqXwPo
          İkincilik ödülü alan kamu spotu    : https://youtu.be/ZkwBDPdAQtM
          Üçüncülük ödülü alan kamu spotu: https://youtu.be/Y-uv5dU718o
           
          Öğrencilerimizin hazırladığı "Yeşil Başkent" Haber Programı: https://youtu.be/SGuUs7TqEqE

 • 2015-2016 güz döneminde yarıyıl not ortalamaları 3.00 ve üzerinde olan öğrencilerimize başarı belgeleri verildi.

           

           

           

 • Yüksekokulumuz Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Programı öğrencilerinin Fotoğraf Sergisi 23 Şubat 2016 tarihinde Hukuk Fakültesi Sergi Alanında açılmıştır.
   
 • Yüksekokul Müdürümüz Prof. Dr. Nazmiye Erdoğan 30 Mart-1 Nisan 2016 tarihleri arasında Goce Delcev Üniversite'sinin konuğu olarak Makedonya'daydı. "Yenilenebilir Enerji" konulu konferansta bir bildiri sundu. Ayrıca öğrencilere ders verdi, üniversite yöneticileriyle biraraya geldi. Bu konu ile ilgili olarak Üniversite Dergisinde basılan habere ulaşmak için resme tıklayınız.

          

 • Sosyal Bilimler MYO ve Mühendislik Fakültesi'nın Birlikte düzenlediği "Otellerde Enerji Verimliliği-Yenilenebilir Enerji" konusundaki panel 11 Aralık 2015 Tarihinde yapılmıştır. Panelde Makedonya Goce Delcev Üniversitesinden Doç. Dr. Vlatko Cingoski, Doç. Dr. Biljana Petrevska ve Yrd. Doç. Dr. Roman Golubovski bildirilerini sunmuşlardır.